Szanowni Państwo!

Jestem doktorem nauk o polityce i administracji, adiunktem w Instytucie Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, wykładowcą Collegium Civitas w Warszawie.

Od 2010 roku wykonuję mandat radnego Krakowa, w latach 2014-2018 byłem wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa a w latach 2018-2022 jej przewodniczącym, w 2018 roku uzyskałem największą liczbę głosów w historii wyborów do krakowskiej rady: 11 561.

Jestem współtwórcą krakowskiego Budżetu Obywatelskiego, reformy Dzielnic, nowego Statutu Krakowa, inicjatorem projektowania partycypacyjnego. Działam na rzecz zwiększenia uczestnictwa obywateli w zarządzaniu miastem. Jestem również autorem wielu publikacji i artykułów naukowych z zakresu partycypacji społecznej i samorządu terytorialnego m.in. wydanej w 2022 roku książki: „Dzielnice Krakowa ich rola i znaczenie w ustroju samorządowym miasta”.

Do moich inicjatyw zaliczyć mogę m.in. przyjęcie wielu innowacyjnych programów działania krakowskiego samorządu m.in.: Programu współpracy miasta Krakowa z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi, Miejskiego programu zalesiania Krakowa „Lasy dla Krakowa”. Jestem ponadto autorem ponad stu przyjętych przez Radę Miasta Krakowa aktów prawa miejscowego.

Moje hobby to: podróże, historia, sztuka, muzyka, sport, uprawa rzadkich, egzotycznych roślin.

Aktualności dotyczące mojej działalności dostępne są na moim fanpage'u, polub moją stronę!